מ.י.מ.א   המרכז הישראלי למניעת אלימות


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


 
חינוך הוא פעילות מורכבת ורבת פנים. סביבת בית הספר משקפת את פני החברה ובחברה אלימה יותר הופכת בעיית האלימות במערות חינוכיות לחמורה הרבה יותר ומקשה על פעולתם החינוכית של סגלי ההוראה. 
על מנת להתמודד עם הבעיה, יש לאמץ ראיה רחבה, הנובעת מהבנה של מורכבות נושא האלימות ושל המגוון הרחב של האמצעים הקיימים היום כדי להתמודד איתה. המרכז השראלי למניעת אלימות מ.י.מ.א מפעיל בבתי הספר שורה רחבה של אמצעים להתמודדות עם אלימות, אשר משולבים בתוכנית "בית ספר ללא אלימות".
תוכנית "בית ספר ללא אלימות" מאמצת הבנה רחבה של הרבדים השונים של האלימות בבית הספר ורותמת את כלל הכוחות בבית הספר כדי להתמודד בצורה אפקטיבית עם האלימות.
פרויקט "בית ספר ללא אלימות" מתייחס לאלימות מילולית ופיזית, הוא עוסק באלימות כלפי צוותי ההוראה, בין התלמידים לבין עצמם וכן אלימות בקהילה, לאחר שעות הלימודים. בפרויקט משלבים כוחות הנהלה, המורים, התלמידים וההורים כדי ליצור מציאות חדשה בבית הספר, מציאות ללא אלימות.
בנוסף מ.י.מ.א מפעיל מערך רחב של סדנאות ופעילויות המתייחסות לאספקטים ספציפיים של אלימות בבית הספר- פעילויות למורים, לתלמידים ולהנהלת מוסדות חינוכיים. פעילויות המאפשרות לרכוש את הידע והכלים המאפשרים התמודדות אפקטיבית ומלאה עם האלימות ואת מניעתה.
פעילויות:
-          סדנאות חווייתיות לחדרי מורים בנושא התמודדות עם אלימות ומניעת אלימות.
-          "שפה לא אלימה בכיתה"- הדרכה ופעילות לתלמידים.
-          תוכניות להתערבות עומק בבית הספר.
-          יציבות וביטחון שבאים מהבית- הדרכה להורים המעניקה כלים חינוכיים למניעת אלימות בבית.
-          תוכנית "בית ספר ללא אלימות".

מ.י.מ.א המרכז הישראלי למניעת אלימות  משרד: 077-2190150 ; כתובת דוא"ל:  mima@alimut.co.il